Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
043 Moldovos delegacija URMe.JPG

Birželio 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ir kitų institucijų delegacija, kuri Lietuvoje dalyvauja mokymų programoje „Lietuvos integracija į ES: pagrindinės pamokos“ (Lithuania‘s EU integration: key takeaways).

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
day4.jpg

Gegužės 21 d., pažymint Solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais dieną, Lietuvos diplomatai dalyvavo solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais akcijose Vilniuje ir kituose miestuose.

Naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
LR_HDZ_BNR105_240323_003.jpg

Laisvės dienai skirtame renginyje diplomatai ir Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai dalinosi idėjomis, kaip padėti už laisvę kovojantiems baltarusiams 

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
2023 oecd world donors meeting.png

Vasario 15 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos iniciatyva pirmą kartą surengtas Pasaulinis paramos teikėjų susitikimas, kuriame dalyvavo paramą vystymuisi teikiančios šalys. Tai itin svarbi iniciatyva skatinant įtraukų dialogą bei didinant pastangas įgyvendinti darnaus vystymosi tikslus.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
belizas.jpg

Sausio 19 dieną Belizo užsienio reikalų, užsienio prekybos ir imigracijos ministerijoje surengta ceremonija, kurios metu iškilmingai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos skirta parama po stichinės nelaimės – uragano Lisa – atsigaunančiai šaliai.

Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
JTO2.jpg

Sausio 18 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas susitiko su JT Generalinio Sekretoriaus Specialiąja įgaliotine seksualinio smurto konfliktuose klausimams Pramila Patten. Susitikime aptartas JT įsitraukimas sprendžiant seksualinio smurto problemą Rusijos neteisėto karo Ukrainoje kontekste ir informuota apie Lietuvos 50 tūkstančių eurų įnašą, skirtą Specialiosios įgaliotinės biurui.

Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
URT foto Ambasadorius.jpg

Lapkričio 28 dieną Lietuvos atstovas Europos Sąjungoje (ES) ambasadorius Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Posėdžio metu aptartas Europos komandos (angl. Team Europe) atsakas į situaciją Ukrainoje ir Afganistane, ES bendradarbiavimo su Afrikos Sąjunga rezultatai.

Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti. Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DAC-Lithuania-0001.JPG

Lapkričio 16 dieną vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto (PVK) posėdyje buvo pritarta Lietuvos narystei komitete. Lietuva tapo 31-ąja svarbaus tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo forumo nare.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_4735.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, kurie misijos Vilniuje metu atlieka Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo sistemos peržiūrą ir vertina informaciją apie Lietuvos pasirengimą narystei Paramos vystymuisi komitete (PVK).

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_4585.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos delegacija, kuri lankosi Lietuvoje su darbo vizitu. Viceministras J. Survila susitikime su Moldovos diplomatinės tarnybos atstovais aptarė Moldovos eurointegracinius siekius ir Lietuvos pasirengimą teikti Moldovai reikalingą ekspertinę paramą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
LT aid URM puslapiui.png

Kviečiame teikti paraiškas projektams, finansuojamiems Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo (toliau – Fondas) lėšomis.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_9245.jpg

Liepos 13 dieną veiklą pradeda Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas, kurio pagrindinis tikslas – padėti įgyvendinti lanksčią, gebančią greitai reaguoti, tvarią, į tęstinius rezultatus nukreiptą vystomojo bendradarbiavimo politiką ir įgalinti Lietuvos viešojo bei privataus sektoriaus institucijas įgyvendinti didelės apimties, reikšmingą pridėtinę vertę generuojančius projektus šalyse partnerėse.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_7806.jpg

Birželio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos pokyčiai: kokios pažangos siekiame?“, skirta apžvelgti galimybes stiprinti Lietuvos vaidmenį tarptautinėje bendruomenėje, siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komitete bei ieškant sprendimų aktyviau įtraukti Lietuvos privataus, viešojo ir nevyriausybinių organizacijų sektorius į vystomojo bendradarbiavimo veiklas ir Ukrainos atstatymą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 15 dieną Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija informavo, kad Lietuva kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Danija, Vokietija, Italija ir  Suomija (dalyvaujanti šalis),  laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą Jordanijoje „Jordanijos statistikos departamento pajėgumų, susijusių su statistinių duomenų rinkimu, analize ir ataskaitų teikimu, stiprinimas pagal tarptautinę ir Europos geriausią praktiką“. Projektą, kuris tęsis du metus, kartu su partneriais iš minėtų šalių, įgyvendins Lietuvos statistikos departamentas.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Daugiau naujienų