Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Turkijoje paminėtos Krymo totorių masinių trėmimų 77-osios metinės

Sukurta 2021.05.19 / Atnaujinta 2021.05.19 16:52
  Turkijoje paminėtos Krymo totorių masinių trėmimų 77-osios metinės

  Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

  V. Stankevičienė ragino renginio dalyvius dažniau viešai prisiminti tragišką istorinę praeitį, kurią Krymo totoriai ir Lietuvos žmonės patyrė sovietų režimo metais, kad jaunoji karta pažintų savo istoriją ir kad niekas negalėtų jos perrašyti. Lietuvos atstovė taip pat pareiškė paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui. Minint šią datą, paskelbtas bendras Liublino trikampio – Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos – užsienio reikalų ministrų pareiškimas, išplatintas ir turkų kalba.

  Renginyje dalyvavo ir savo mintimis dalinosi Krymo totoriai, gyvenantys įvairiuose Turkijos miestuose, JAV, Rumunijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje.

  1944 metų gegužės 18 dieną sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į Sibirą, Uzbekistaną ir kitus tolimus Rusijos regionus. Vien pirmaisiais deportacijos metais mirė beveik pusė visų ištremtų Krymo totorių. Iki pat 1989 metų jiems buvo draudžiama grįžti į tėvynę, buvo vykdome tikslinga kalbinė ir kultūrinė Krymo totorių asimiliacija.

  Krymo totorių tragedija pasikartojo 2014 metais, kai Rusijos Federacija užgrobė ir neteisėtai aneksavo Krymo pusiasalį – neatsiejamą Ukrainos dalį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi atvyko į Ankarą, kur susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

  Dvišaliai santykiai »
  20210702_120704_resized.jpg

  Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

  Dvišaliai santykiai »
  2.jpg

  Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijoje susitiko su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. G. Landsbergis pristatė Baltarusijos prieš Europą vykdomą hibridinę ataką, pasitelkiant nelegalią migraciją prieš Lietuvą.

  Dvišaliai santykiai »
  GK_Luckas1.jpg

  Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »