Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis susitikime su JK užsienio reikalų sekretore E. Truss padėkojo JK už solidarumą dėl Kinijos

Sukurta 2021.10.11 / Atnaujinta 2021.10.11 20:08
  Ministras G. Landsbergis susitikime su JK užsienio reikalų sekretore E. Truss padėkojo JK už solidarumą dėl Kinijos

  Spalio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), susitiko su JK užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretore Elizabeth Truss. Susitikimo metu buvo pasidalinta pozicijomis dėl santykių su Kinija ir Rusija. Didelis dėmesys skirtas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

  Ministras padėkojo JK už indėlį stiprinant regioninį saugumą, akcentuodamas transatlantinių ryšių svarbą bei bendradarbiavimą NATO. „Lietuva yra suinteresuota su JK toliau plėtoti tarpusavio ryšius įvairiose srityse. Matome didelį potencialą tolesnei ekonominių ryšių plėtrai, ypač tokiose srityse kaip gyvybės mokslai ir biotechnologijos, įskaitant vakcinų gamybą, inžinerinės, informacinės, ypač finansinės, technologijos“, − sakė ministras G. Landsbergis.

  Ministras taip pat padėkojo JK už Lietuvos pasirinktos užsienio politikos krypties palaikymą ir solidarumą Kinijos diplomatinio ir ekonominio spaudimo Lietuvai akivaizdoje.

  Pokalbio metu G. Landsbergis pažymėjo, kad „Lietuva pritaria ambicingiems tikslams klimato kaitos srityje ir kryptingai jų siekia. Didelį dėmesį skiriame atsinaujinančios energetikos plėtrai. Priimtas sprendimas statyti vieną didžiausių regione vėjo jėgainių parką, esame viena didžiausių saulės baterijų gamintojų Europoje.“

  Vizito Londone metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su JK parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu, su kuriuo aptarė santykius su Kinija ir kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Šiais metais Lietuva ir JK mini diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_4512.jpg

  Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

  Foto1.jpg

  Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretoriumi Dominicu Raabu. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos (ES) ir JK santykiai, situacija Baltarusijoje, sankcijų politika bei santykiai su Rusija ir Kinija.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »