Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JAE ir Lietuvos konsultacijose – dėmesys dalyvavimui EXPO2020 parodoje

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 14:35
  JAE ir Lietuvos konsultacijose – dėmesys dalyvavimui EXPO2020 parodoje

  Birželio 2 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministerijų ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Konsultacijų metu daugiausia dėmesio skirta gyvybės mokslų, informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos ir maisto pramonės sektoriams, JAE pristatė pasirengimo EXPO2020 parodai eigą.

  Pasak Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos direktorės Dalios Kreivienės, dalyvavimas Dubajuje vyksiančioje parodoje EXPO2020 yra puiki proga Lietuvai sustiprinti prekybinius ryšius ne tik su JAE ir Artimųjų Rytų regionu, bet ir globaliu mastu, kadangi renginys pritrauks dalyvius iš viso pasaulio.

  „Parodoje veiks Lietuvos paviljonas, o spalio 22 dieną suplanuota Lietuvos nacionalinė diena, kurios metu vyks plati Lietuvos pristatymo programa ir verslo forumas. Tai išskirtinė galimybė pasauliniu lygiu didinti Lietuvos žinomumą, pritraukti naujų investuotojų, praplėsti partnerių ratą, vystyti ekonominį, mokslinį, kultūrinį bendradarbiavimą“, – pabrėžė D. Kreivienė.

  Konsultacijų metu JAE atstovams pristatyti Lietuvos pasiekimai gyvybės mokslų srityje, JAE įmonės pakviestos dalyvauti „Life Sciences Baltics 2021“ forume, aptarti Lietuvos informacinių technologijų sektoriaus siūlomi kibernetinio saugumo ir e-Vyriausybės sprendimai, diskutuota apie dvišalio bendradarbiavimo galimybes energetikos inovacijų sferoje. Abi šalys turi neišnaudoto potencialo vystant saulės jėgainių ir aplinkai draugiško vandenilio technologijas.

  Didelis dėmesys skirtas ir maisto pramonės bei žemės ūkio sektoriui. Lietuvos įmonės jau eksportuoja savo produkciją į JAE. „Inovatyvus ir technologiškai pažangus Lietuvos maisto pramonės sektorius JAE partneriams gali pasiūlyti įdomių sprendimų maisto technologijų ir saugos srityje”, – konsultacijų metu akcentavo D. Kreivienė.   

  „EXPO Dubai 2020“, kurio tema šiais metais yra „Sujunkime protus. Kurkime ateitį“, prasideda jau spalio 1 dieną ir tęsis iki 2022 metų kovo 31 dienos. Dėl pandemijos EXPO2020 visų joje dalyvaujančių valstybių sprendimu pernai buvo atidėta metams. Nors faktiškai ji vyks 2021-2022 m., bet ir toliau vadinsis EXPO2020.

  Lietuvos ir JAE prekybos apyvarta pernai siekė 58 mln. EUR. JAE tarp užsienio investuotojų Lietuvoje užima 21 vietą. JAE tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 119 mln. EUR.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »