Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Nuolatinėje taryboje – Lietuvos reikalavimas Baltarusijai liautis į Lietuvą siųsti nelegalius migrantus

Sukurta 2021.07.16 / Atnaujinta 2021.07.16 20:20

Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

Lietuvos atstovė pabrėžė, kad tai, jog staiga itin smarkiai (net 24 kartus, lyginant su 2020 metais) išaugo nelegalių sienos kirtimo atvejų iš Baltarusijos pusės skaičius, yra ne kas kita kaip Minsko režimo kerštas Lietuvai už jos aktyvią laikyseną Baltarusijoje vykdomų žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimų atžvilgiu.

Be to, priminta ir tai, kad ši hibridinė ataka prieš Lietuvą prasidėjo netrukus po to, kai 2021 m. gegužės 23 d. Minske buvo priverstinai nutupdytas civilinis Ryanair orlaivis, skridęs iš Atėnų į Vilnių, siekiant sulaikyti žinomą Baltarusijos tinklaraštininką R. Pratsevičių, kas iššaukė griežtą Europos Sąjungos ir daugybės kitų valstybių reakciją, tarp jų ir tikslines ekonomines sankcijas Baltarusijos atžvilgiu.

Lietuva padėkojo Europos Sąjungai, jos valstybės narėms ir kitiems Lietuvos tarptautiniams partneriams už jų solidarumą su Lietuva ir labai konkrečią pagalbą kovojant su šiuo beprecedenčiu iššūkiu. Lietuvos atstovė taip pat pareikalavo, kad Baltarusija liautųsi siųsti į Lietuvą nelegalius migrantus ir laikytųsi savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, taip pat ir ESBO kontekste, bei paragino ESBO institucijas atidžiai stebėti, kaip Baltarusija šiuos savo įsipareigojimus įgyvendina.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Lithuania_Credentials_170921_1800px.jpg

Rugsėjo 17 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) Vykdančiajam Sekretoriui Dr. Robert Floyd.

Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius su CTBTO vadovu aptarė svarbiausius organizacijos darbotvarkės klausimus, įskaitant sutarties įsigaliojimo svarbą, savalaikes įmokas į organizacijos biudžetą, kurios yra itin aktualios tarptautinės stebėjimo stočių sistemos (IMS) palaikymui, artėjančią XIV straipsnio konferenciją, kuri vyks 2021 m. rugsėjo 23-24 d. CTBTO vadovas atkreipė dėmesį, kad sutarties įsigaliojimas yra neabejotinai svarbus, tačiau ne mažiau svarbu yra tai, kad minėtos sutarties nuostatos praktiškai veikia. Dr. R. Floyd teigė, kad viena iš pagrindinių jo veiklos sričių bus sklandaus CTBTO Sekretoriato darbo užtikrinimas bei jo decentralizacija, tad jo tikslas yra įsteigti Vykdančiojo Sekretoriaus kabineto vadovo poziciją.  

Ambasadorius V. Verba paminėjo, kad Lietuva siekia aktyviai dalyvauti organizacijos veikloje bei prisidėti konkrečiu savo indėliu. Dr. R. Floyd padėkojo už Lietuvos  atstovų aktyvumą  bei priminė apie galimybes dalyvauti ekspertiniuose mokymuose, skirtuose nacionalinių duomenų centrų veiklos užtikrinimui bei tobulinimui. Ambasadorius V. Verba patikino, kad Lietuva ir toliau sieks glaudaus bendradarbiavimo su CTBTO vadovu bei organizacija.

Atstovybių naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
unnamed (1).jpg

Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »