Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Registracija balsavimui paštu baigiasi rugsėjo 16 dieną

Sukurta 2020.09.15 / Atnaujinta 2020.09.15 21:24
  Registracija balsavimui paštu baigiasi rugsėjo 16 dieną

  Kviečiame Kanadoje gyvenančius Lietuvos Respublikos piliečius, pageidaujančius balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą. Norint užsiregistruoti reikia turėti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados patalpose Otavoje gali neįvykti, o balsavimo punktai kituose Kanados miestuose šiais metais nebus organizuojami, rekomenduojame registruojantis balsavimui Kanadoje pasirinkti balsavimo būdą paštu. Galite tai padaryti iki 2020 m. rugsėjo 16 d.

  Visi rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

  Jeigu gyvenate ar rinkimų metu laikinai viešėsite Kanadoje užsiregistravus balsuoti paštu Lietuvos ambasadoje Kanadoje būsite įtraukti į ambasados rinkėjų sąrašus, o Seimo rinkimų biuletenius gausite paštu.

  2020 m. spalio 11 d. vyksiantys Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai yra išskirtiniai, nes pirmą kartą istorijoje sudaryta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje turi teisę balsuoti rinkėjai, gyvenantys ar laikinai esantys užsienio valstybėse. Atskira apygarda sukurta dėl didelio pasaulio lietuvių aktyvumo 2019 metais vykusiuose rinkimuose.

  Daugiau informacijos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje: https://www.urm.lt/rinkimai2020