Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Kanados užsienio reikalų ministrai aptarė pasirengimą Ukrainos reformų konferencijai

Sukurta 2020.06.10 / Atnaujinta 2020.06.10 17:49
  Lietuvos ir Kanados užsienio reikalų ministrai aptarė pasirengimą Ukrainos reformų konferencijai

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Kanados užsienio reikalų ministru François-Philippe Champagne. Pokalbio metu aptartas pasirengimas IV-ajai Ukrainos reformų konferencijai, kuri 2021 metais bus organizuojama Vilniuje.

  „Mes tikime Ukrainos sėkmės istorija. Ukraina nuosekliai įgyvendina sudėtingas reformas ir gilina integraciją su Vakarų šalimis nesibaigiančios Rusijos agresijos akivaizdoje. Nepaisant COVID-19 pandemijos keliamų suvaržymų, privalome išlaikyti tarptautinės bendruomenės dėmesį ir paramą Ukrainos reformoms“, - sakė L. Linkevičius.

  Konferenciją, skirtą mobilizuoti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainai įgyvendinant reformas, planuota organizuoti Vilniuje dar šiais metais, tačiau dėl COVID-19 pandemijos priimtas sprendimas nukelti renginį į 2021 metus.  2019 metais III-ją Ukrainos reformų konferenciją organizavusi Kanada savo institucine patirtimi prisideda prie renginio Vilniuje organizavimo.

  Pokalbio metu taip pat aptartas saugumas regione, dvišalių santykių ir bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, produktyvus bendradarbiavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO), įgyvendinant NATO susitarimus dėl atgrasymo ir gynybos stiprinimo, kituose svarbiuose pagalbos Ukrainos gynybos ir saugumo sektoriams formatuose.

  „Lietuva ir Kanada yra artimos sąjungininkės ir vienmintės sprendžiant daugelį tarptautinės darbotvarkės klausimų. Esame dėkingi Kanadai už aktyvų įsitraukimą užtikrinant saugumą Baltijos regione, matome daug bendradarbiavimo galimybių kovos su dezinformacija, ekonomikos, žmogaus teisių srityse“, - pastebėjo L. Linkevičius.    

  Pandemijos laikotarpiu Lietuva ir Kanada dirbo kartu, kad pristatytų būtiniausias asmenines apsaugos priemones ESBO Specialiajai stebėjimo misijai Ukrainoje. Kanada vadovauja NATO priešakinėms pajėgoms Latvijoje (450 karių), delegavo 3 karius į NATO pajėgumų integravimo vienetą Vilniuje.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »