Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Morgana Daniele - Olgos Posaskovos foto.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Kanadoje kviečia į susitikimus su Lietuvos Respublikos Seimo nare, Tarpparlamentinių ryšių su Kanada grupės pirmininke Morgana Daniele. Susitikimai vyks gyvai Monrealyje, Otavoje ir Toronte. Neformalių susitikimų metu kalbėsime apie lietuvybę, Lietuvos ir Kanados politinius ir ekonominius ryšius, Kanados lietuvių bendruomenės saitus su Lietuva ir kitus Jums aktualius klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
103484_d123d253f32d99afbe41a21eebfa2da3.jpg

Liepos 7 dieną viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Kanados lietuvių bendruomenės pirmininku Kazimieru Jonu Deksniu ir vicepirmininke Joana Elena Kuras. Viceministras padėkojo už šiais metais 70-metį minėsiančios Kanados lietuvių bendruomenės aktyvią veiklą puoselėjant lietuvybę, svarų indėlį grąžinant Lietuvai Kanadoje surastas 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, reikšmingą teikiamą politinę ir finansinę paramą Ukrainai.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Gedulo ir vilties diena.jpg

Birželio 14 dieną minėsime Gedulo ir vilties dieną žyminčią masinių trėmimų pradžią. Labai svarbu, kad šie istorijos įvykiai nebūtų pamiršti, todėl Ambasada kartu su Kanados lietuvių bendruomene organizuoja renginį skirtą vaikams nuo 7 metų – su interaktyviu istorijos pasakojimu, žaidimais bei animacinio-dokumentinio filmo „Gyveno senelis ir Bobutė“ peržiūra. Siekiant tinkamai pasiruošti prašytume ketinančių dalyvauti registruotis iš anksto.

Lietuviai Kanadoje »
4.jpg

Birželio 3 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Kanados lietuvių bendruomene, šiais metai mininčia 70 metų veiklos sukaktį. Renginys vyko Lietuvos Kankinių parapijoje, Missisaugoje. Ministras taip pat apsilankė Kanados lietuvių muziejuje-archyve, kur apžvelgė paruoštas parodas, susipažino su archyve saugomais dokumentais. Šv. Jono lietuvių kapinėse buvo pagerbtas kovojusių už Lietuvos laisvę atminimas.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Dėl registracijos į KĮ_1.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Kanadoje »
1.jpg

1990 metų kovo 11 dieną demokratiškai išrinkta Aukščiausioji Taryba priėmė aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“. Prieš 32 metus lietuviai išsilaisvino iš penkis dešimtmečius trukusios sovietų okupacijos ir buvo pirmieji iš daugelio Europos tautų už Geležinės Uždangos, kurie pasirinko demokratijos ir laisvės kelią.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
K11 Toronto.png

Kviečiame į labdaros koncertą, skirtą paminėti Lietuvos kelią į nepriklausomybę bei paremti Ukrainos karius jų laisvės kovoje.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
pexels-pixabay-159866.jpg

Švietimo mainų paramos fondas skelbia konkursus užsieniečiams ir užsienio lietuviams.

Lietuviai Kanadoje »
RemoteMediaFile_6619170_0_2022_01_08_11_11_30.jpg

Sausio 13-ąją minima Laisvės gynėjų diena, skirta prisiminti ir  pagerbti 1991-ųjų sausį nuo Sovietų Sąjungos karinės agresijos atkurtos Lietuvos nepriklausomybės ginti stojusius ir savo gyvybę už mūsų laisvę atidavusius tautos didvyrius. Kanados lietuvių bendruomenės nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno pakrančių prisijungė prie pilietinių akcijų, skirtų Laisvės gynėjų dienai.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Minint Kruvinojo sekmadienio aukų atminimą 2022 metų sausio 8 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Kanadoje pakvietė lietuvius ir Lietuvos draugus Kanadoje į pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ Otavoje. Bėgimo dalyviai įveikė simbolinę 9 kilometrų distanciją – atstumą nuo Antakalnio kapinių, kuriose yra palaidoti didvyriai kovoję už Lietuvos laisvę, iki Televizijos bokšto Vilniuje.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
postas3.jpg

2022 metų sausio 13 dieną minėsime 31-ąjį kartą minėsime Laisvės gynėjų dieną, kuria prisimename ir pagerbiame žuvusius už Lietuvos Nepriklausomybę sovietų kariuomenei šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą 1991 metų sausio mėn. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
S13-begimas-cover-2022.png

2022 m. sausio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasada Kanadoje organizuoja tradicinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ (9 km) Otavoje, skirtą paminėti Lietuvos Laisvės gynėjų dieną.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LTinCanada sveikinimas-small.png
Šventinis sveikinimas Įkelta2021.12.23

Lietuvos Respublikos ambasada Otavoje sveikina visus artėjančių švenčių proga!

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Angeliuko projektas (1)~3.jpg

Šių metų gruodžio 18 d. LR Ambasada Kanadoje, kartu su Kanados lietuvių bendruomene, Kanados lituanistinėmis mokyklomis ir Kanados lietuvių jaunimo sąjunga surengė virtualią Kalėdinę šventę, į kurią pakvietė visus Kanados lietuviukus.

Lietuviai Kanadoje »
1.jpg

Gruodžio 9-12 dienomis įvyko darbinis ambasadoriaus vizitas į Albertos provinciją ir Vankuverį.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Kanadoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha