Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvių susitikimai Otavoje

Sukurta 2023.06.12 / Atnaujinta 2023.06.12 16:52
    Lietuvių susitikimai Otavoje
    Lietuvių susitikimai Otavoje
    Lietuvių susitikimai Otavoje
    Lietuvių susitikimai Otavoje
    Lietuvių susitikimai Otavoje

   2023 metų birželio 11 dieną vizitą Kanadoje pradėjęs Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Otavos ir Monrealio lietuvių bendruomenių atstovais bei lankėsi Europos Sąjungos šalių kultūros mugėje.

   Lietuvos ambasados Kanadoje organizuotame susitikime su viceministru E. Meilūnu taip pat dalyvavo Kanados lietuvių bendruomenės pirmininkas Kazimieras Deksnys ir Lietuvos garbės generalinis konsulas Kvebeko provincijoje Arūnas Staškevičius.

   Viceministras bendruomenės nariams pristatė liepos mėnesį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, Globalios Lietuvos programos įgyvendinimo prioritetus, artėjantį referendumą dėl daugybinės pilietybės bei atsakė į susitikimo dalyvių klausimus.

   „Dėkoju už Jūsų bendruomenių pastangas palaikyti ir stiprinti lietuvybę Kanadoje, kviečiu aktyviai įsitraukti į kitais metais vyksiančio referendumo dėl daugybinės pilietybės viešinimo kampaniją“, - sakė E. Meilūnas.

   Viceministras taip pat prisijungė prie gausaus lietuvių būrio tą pačią dieną stebėjusio Monrealio lietuvių tautinių šokių kolektyvo „Gintaras“ pasirodymą Otavoje vykusioje Europos Sąjungos šalių kultūros mugėje, kurią kartu su ES valstybių narių ambasadomis organizavo ES delegacija Kanadoje. Ambasados kvietimu renginyje dalyvavęs „Gintaras“ atliko nuotaikingą šokių programą, kuri sulaukė didelio mugės lankytojų dėmesio.

   Mugės metu ambasados įrengtame stende Otavos gyventojai ir svečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti su turizmo Lietuvoje galimybėmis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   173A7923 copy.jpg

   2023 metų lapkričio 18 dieną Toronto lietuvių Prisikėlimo parapijos bendruomenė surengė parapijos veiklos 70-mečio minėjimą.

   Lietuviai Kanadoje »
   MTL KLB 70 - 2.jpg

   Gegužės 28 dieną, sekmadienį, Monrealio lietuvių bendruomenė surengė Kanados lietuvių bendruomenės 70-mečio minėjimą.

   Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha